biuro@adjatech.pl

tel. (+48 61) 662 43 37

Gnieźnieńska 26

62-006 Kobylnica

Odlewy Mosiężne Dekoracyjne i Techniczne

WIELOKIERUNKOWE ODLEWNICTWO MOSIĄDZU I BRĄZU

Wyroby odlewnicze z mosiądzu – odlewy mosiężne

Mosiądz jest metalem mającym szerokie zastosowanie zarówno w architekturze, jak i przemyśle. Wykonujemy różnego rodzaju odlewy mosiężne dekoracyjne i techniczne, takie jak klamki, szyldy, tablice, medale czy rzeźby. Realizujemy również indywidualne odlewy artystyczne.

Klamka polerowana
Klamka polerowana

Stopy miedzi z cynkiem, zwanych mosiądzami, należą do najbardziej rozpowszechnionych stopów miedzi. Cechują się dobrymi właściwościami użytkowymi i technologicznymi, a ich dobra lejność czyni je metalem popularnym zarówno w dziedzinie architektury, jak i w technice przemysłowej.

Do wykonywania odlewów dekoracyjnych dedykujemy głównie stopy mosiądzu, którego dobre właściwości polernicze umożliwiają osiągnięcie błyszczącej powierzchni. Odlewy ozdobne często poddawane są obróbce powierzchniowej i kolejnie obróbce galwanicznej. Oferujemy odlewy chromowane, odlewy niklowane i wyroby złocone.

Klamka okienna
Klamka okienna
Szyld odlewany
Szyld odlewany

Odlewy mosiężne to przede wszystkim elementy architektury wnętrz takie jak klamki mosiężne drzwiowe, klamki rustykalne, szyldy mosiężne, tablice mosiężne, statuetki, figury z mosiądzu czy litery mosiężne. Wykonujemy także litery z brązu które proponujemy w kilku trzcionkach i wielkościach

Wykonujemy także

– odlewy tablic mosiężnych na życzenie klienta

– odlewy tablic dekoracyjnych według projektu zamawiającego

– odlewy liter mosiężnych

– własne wzory

– pokrycie do wyboru

– lampy odlewane

– lampy chromowane

– medale odlewane

– rzeźby odlewane

– odlewy retro

– odlewanie lamp

– tablice pamiątkowe, tablice płaskorzeźba w różnych powłokach

– tablice chromowane

– tablice lakierowane

– klamki do drzwi z mosiądzu

Klamka mosiężna
Klamka mosiężna

Odlewnia mosiądzu Adjatech wykonuje odlewy mosiężne wykorzystując tylko certyfikowane stopy z normy PN tj. MO59, MO58, MA58 czy z normy DIN tj CuZn39Pb2
W naszej odlewni mosiądzu istnieje możliwość wykonania odlewów o masie do 20 kg techniką odlewania w formach piaskowych.

Odlewy artystyczne

Wychodząc naprzeciw ważnej dla firmy grupie architektów i projektantów firma wykonuje realizacje oparte na jednostkowym modelowaniu i odlewaniu detali dekoracyjnych oraz indywidualnych realizacji projektów artystycznych.

Zakład odlewniczy często wykonuje elementy wystroju wnętrz, odlewy klamek wg własnego projektu, klamki okienne odlewane, odlewane ornamenty, odlewane końcówki karniszy, świeczniki mosiężne, odlewy lamp rustykalnych.

Realizacje outdoor to głównie tablice mosiężne, płyty mosiężne i aluminiowe, tablice okolicznościowe oraz odlew figury , metaloplastyka i inne odlewy użyteczne wykonywane według wzoru lub projektu projektanta i klienta.

Odlewy artystyczne i dekoracyjne wykonywane są głównie w formach piaskowych z zastosowaniem uszlachetnionych kwarcowych piasków formierskich i rdzeniowych.

Klamki artystyczne
Klamki artystyczne

WIZYTÓWKA

Adres

Gnieźnieńska 26

Janikowo, k. Poznania

62-006 Kobylnica

Telefon
Adres mailowy