biuro@adjatech.pl

Gnieźnieńska 26

62-006 Kobylnica

aktualności

Lokalna Odlewnia w Poznaniu: Tradycja i Nowoczesność

Poznań, miasto z bogatą historią i dynamicznie rozwijającym się przemysłem, jest domem dla wielu innowacyjnych przedsiębiorstw. Jednym z nich jest odlewnia Adjatech, która łączy tradycyjne rzemiosło z nowoczesnymi technologiami, aby dostarczać najwyższej jakości produkty z metali. W tym artykule przyjrzymy się, jak nasza odlewnia łączy tradycję z nowoczesnością, tworząc wyjątkowe rozwiązania dla różnych branż.

Tradycja w Odlewnictwie

Odlewnictwo to rzemiosło z długą historią, które w Poznaniu ma szczególne znaczenie. W Adjatech szanujemy te tradycje, czerpiąc z wieloletniego doświadczenia i wiedzy, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Stosujemy tradycyjne metody odlewnicze, takie jak piaskowanie i ręczne formowanie, aby zapewnić autentyczność i trwałość naszych wyrobów.

Nowoczesne Technologie

Choć czerpiemy z tradycji, nie boimy się sięgać po najnowsze technologie, aby podnosić jakość i efektywność naszych procesów. W Adjatech korzystamy z zaawansowanych systemów CAD/CAM, które pozwalają na precyzyjne projektowanie i symulacje, co przekłada się na doskonałe wyniki końcowe. Oto niektóre z nowoczesnych technologii, które stosujemy:

Automatyzacja Procesów

Automatyzacja jest kluczowym elementem nowoczesnego odlewnictwa. W naszej odlewni wykorzystujemy zaawansowane linie produkcyjne i roboty, które zwiększają precyzję i powtarzalność procesów, redukując jednocześnie czas i koszty produkcji.

Druk 3D

Technologia druku 3D zrewolucjonizowała nasz sposób pracy, umożliwiając szybkie prototypowanie i tworzenie skomplikowanych form odlewniczych. Dzięki drukowi 3D możemy testować i optymalizować projekty przed rozpoczęciem masowej produkcji, co znacząco poprawia jakość i wydajność.

Proces wylewania roztopionego metalu w przemysłowej odlewni, z wielkiego pieca do formy, rozpryskujące się iskry, industrialne otoczenie.
Zdjęcie przedstawia proces wylewania roztopionego metalu w przemysłowej odlewni. Metal w stanie ciekłym jest wylewany z wielkiego pieca do formy, a wokół rozpryskują się iskry, tworząc spektakularny efekt. Cała scena odbywa się w otoczeniu industrialnym, z dużą ilością kamieni i gruzu wokół.i i gruzu wokół.

Nasza Oferta

W Adjatech oferujemy szeroki zakres usług związanych z odlewaniem aluminium, mosiądzu i brązu, zarówno w kontekście technicznym, jak i artystycznym. Nasza oferta obejmuje:

  • Techniczne Odlewanie Aluminium: Produkcja elementów motoryzacyjnych, lotniczych i energetycznych.
  • Artystyczne Odlewanie Mosiądzu: Rzeźby, instalacje artystyczne, dekoracyjne elementy architektoniczne.
  • Techniczne Odlewanie Brązu: Precyzyjne części maszyn, komponenty przemysłowe, elementy dekoracyjne.
  • Obróbka i Wykańczanie: Obróbka CNC, polerowanie, szlifowanie, nakładanie powłok ochronnych.

Przykłady Realizacji

Nasze realizacje są dowodem na to, jak skutecznie łączymy tradycję z nowoczesnością. Oto kilka przykładów:

  • Rzeźba Abstrakcyjna z Mosiądzu: Współpraca z lokalnymi artystami pozwala nam na tworzenie unikalnych dzieł sztuki, które zdobią przestrzenie publiczne i prywatne.
  • Elementy Architektoniczne z Brązu: Ozdobne balustrady i gzymsy wykonane z brązu, które dodają elegancji i charakteru budynkom.
  • Techniczne Komponenty Aluminiowe: Precyzyjne części do silników i układów chłodzenia, które są wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym.

Zaangażowanie w Społeczność

Jako lokalna odlewnia, jesteśmy głęboko zaangażowani w życie społeczności Poznania. Wspieramy lokalne inicjatywy, współpracujemy z uczelniami i szkołami technicznymi, aby promować edukację i rozwój zawodowy w dziedzinie odlewnictwa. Nasza firma regularnie organizuje warsztaty i dni otwarte, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniem z mieszkańcami miasta.

Podsumowanie

Odlewnia Adjatech w Poznaniu to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Dzięki zaawansowanym technologiom i szacunkowi dla tradycyjnych metod, jesteśmy w stanie dostarczać najwyższej jakości produkty, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Zapraszamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie i możliwościach współpracy.


WIZYTÓWKA

Adres

Gnieźnieńska 26

Janikowo, k. Poznania

62-006 Kobylnica

Telefon
Adres mailowy