Modelarnia

Wykonanie modelu odlewniczego to początek całego procesu produkcji odlewów, dlatego jakość i precyzja wykonania modeli stanowi często o ostatecznej jakości i formie produktu. Omodelowanie jest dostosowane do typu planowanej produkcji. Do produkcji jednostkowej i małoseryjnej odlewów średnich i dużych wg wymiarów gabarytowych i masy wykonuje się modele drewniane, do odlewów małych wykonuje się modele z drewna i tworzyw sztucznych oraz żywic.

Modelarnia wykonuje także modele uproszczone – wzorniki, modele szkieletowe i przymiary kontrolne. Doświadczeni modelarze wykonują modele na podstawie rysunków z CAD, COREL ale także z wzorów dostarczonych przez klienta. Preferowana jest akceptacja modelu ze strony klienta celem dalszej produkcji.

modele-odlewnicze (18)[1] modele-odlewnicze (17)[1] modele-odlewnicze (16)[1] modele-odlewnicze (15)[1] modele-odlewnicze (14)[1] modele-odlewnicze (13)[1] modele-odlewnicze (12)[1] modele-odlewnicze (11)[1][1] modele-odlewnicze (11)[1] modele-odlewnicze (10)[1] modele-odlewnicze (2)[1] modele-odlewnicze (1)[1]